PIKA E ZEZË

Debati për Rugovën; Ibrahim Kelmendi thërret për opinione të çliruara nga subjektivizmi,, nga tifozëria sektare, nga inatët, urrejtjet dhe paragjykimet.

Debati për Rugovën; Ibrahim Kelmendi thërret për opinione të çliruara nga subjektivizmi,, nga tifozëria sektare, nga inatët, urrejtjet dhe paragjykimet.

19 Shkurt, 2017 at 10:33 am

“Uroj të angazhohemi që të grumbullojmë edhe më shumë informacion konkret, por të ofrojmë edhe opinione të çliruar sa më shumë nga emocionet subjektive, nga tifozëria sektare, nga intatët, urrejtjet, paragjykimet,” thërret veprimtari i misioneve kombëtare, Ibrahim Kelmendi. Nga Ibrahim Kelmendi Lis (Bukuroca) i respektuar, të falënderoj për përgjigjet, edheMë shumë

MekuliPress: Fjala nuk ka fuqi! Është vetëm pamorja ajo që përshkruan propagandën e (pa)varësisë së Kosovës nga Serbia

MekuliPress: Fjala nuk ka fuqi! Është vetëm pamorja ajo që përshkruan propagandën e (pa)varësisë së Kosovës nga Serbia

16 Shkurt, 2017 at 3:47 pm

Agjensia e pavarur “MekuliPress” për pavarësinë e Kosovës nga mëmëdheu, Shqipëria, e për varësinë e sajë nga Serbia, për nesër, për “festën ideologjike,” e për përvjetorinë e nesërm të pavarësisë së rreme, “s’ka fjalë” e “s’ka çfarë thot.”. Paçka për opinionin publik, përmes fotografisë, përmes pamores, “MekuliPress” vendosi që tëMë shumë

Zv.kryeministri i Kosovës, Hajdredin Kuçi kundër interesave kombëtare, Jo ndihmë nga Shqipëria për sovranitetin e Kosovës

Zv.kryeministri i Kosovës, Hajdredin Kuçi kundër interesave kombëtare, Jo ndihmë nga Shqipëria për sovranitetin e Kosovës

16 Shkurt, 2017 at 1:39 pm

Politikat e korruptuara të Prishtinës përjashtojnë ndihmën e shtetit shqiptarë, Shqipërisë. Prishtina favorizon bashkëpunimin me tjera shtete!? Zv.kryeministri I Kosovës, Hajdredin Kuçi ka folur gjatë një takimi në Universitetin Europian të Tiranës në të cilin ka shprehur disa mendime për raportet me Shqipërinë, sovranitetin, tensionet në Ballkan dhe BE-në dheMë shumë

Ndryshim politikash: Tillerson nuk shpreh mbështetje të SHBA për anëtarësimin në BE të Serbisë

Ndryshim politikash: Tillerson nuk shpreh mbështetje të SHBA për anëtarësimin në BE të Serbisë

15 Shkurt, 2017 at 3:31 pm

Ka zyrtarë amerikanë që thonë se politika e SHBA-së drejt Ballkanit apo Europës nuk ka ndryshuar, por dyshimet për të kundërtën shtohen nga veprimet e administratës Trump. AFP merr si shkas për të parë ndryshime serioze një mesazh urimi që Sekretari i SHtetit, Rex Tillerson, i ka dërguar autoriteteve serbeMë shumë

Sondazhi/Në të gjithë Europën Lindore, NATO shihet si kërcënim vetëm në Rusi dhe në Serbi

Sondazhi/Në të gjithë Europën Lindore, NATO shihet si kërcënim vetëm në Rusi dhe në Serbi

14 Shkurt, 2017 at 11:46 am

Një sondazh i organizuar nga Gallup evidenon se në të gjitha vendet e Europës Lindore vetëm serbët dhe rusët e perceptojnë NATO-n si kërcënim. “Ndonëse edhe së fundmi presidenti amerikan Donald Trump e quajti NATO-në si të vjetëruar, njerëzit në shumë nga vendet anëtare në Europën Lindore e lidhin aleancën meMë shumë

“Kosova është Turqi” –  Prapakthim në Shekullin XIX

“Kosova është Turqi” – Prapakthim në Shekullin XIX

11 Shkurt, 2017 at 2:26 pm

Për 1.800 turq në Kosovë, e që perbëjnë 1. 1 % të popullsisë së Kosovës, zyrtarizohet turqishtja Mgjithatë për 509,083 shqiptarë që jetojnë në Maqedoni e që përfaqësojnë rmbi 25% të popullsisë së Maqedonisë, nuk ka zyrtarizim të gjuhës shqipe. Shkojmë më Tutje: Në Mal të Zi ku jetojnë 20,537Më shumë

Barna kotrabandë gjenden të groposura në Zall Bastar (Video)

Barna kotrabandë gjenden të groposura në Zall Bastar (Video)

11 Shkurt, 2017 at 9:14 am

Barna të importuara në Shqipëri që prej vitit 2005 u gjetën të groposura në në shtratin e lumit në njësinë Zall Bastar në Tiranë. Denoncimi u bë nga emisioni investigativ “Stop” në Televizionin Klan. Agjencia Kombëtare e Barnave dhe paisjeve mjeksore thotë se barnat e gjetura janë futur në ShqipëriMë shumë

MekuliPress: Fake news! Fake state! Fake democracy!

MekuliPress: Fake news! Fake state! Fake democracy!

10 Shkurt, 2017 at 4:19 pm

 Lajmi është i sulmuar dhe i përpunuar, nga të gjithë, kudo, përherë e secilën herë. Por vërtetësia e lajmit, marrëdhënja, apo më mirë të themi, varësia e tijë nga politika, asnjëherë nuk ka qenë me e diskutuar, më e pabesë dhe më e dyshimt sesa që ai është sot. JaMë shumë

6 erurodeputetë: Greqia të lejojë kthimin në trojet e veta të popullsisë së Çamërisë

6 erurodeputetë: Greqia të lejojë kthimin në trojet e veta të popullsisë së Çamërisë

7 Shkurt, 2017 at 12:52 pm

Nga Viron Gjymshana Kur në Bruksel hartohej Memorandumi për Çamërinë: “Vetëm kur pakica kombëtare çame në Greqi dhe ajo greke në Shqipëri do të gëzojnë të njëjtat të drejta, vetëm atëhere marrëdhëniet midis popujve grek dhe shqiptar, do të jenë vërtet të forta dhe të sinqerta.” Kur në Kuvendin e ShqipërisëMë shumë

Publikohet Lista e Zezë e SHBA-ve: Aty mbesin Limaj, Haradinaj, Selimi, Lladrovci, Lushtaku dhe Slobodan Millosheviq

Publikohet Lista e Zezë e SHBA-ve: Aty mbesin Limaj, Haradinaj, Selimi, Lladrovci, Lushtaku dhe Slobodan Millosheviq

4 Shkurt, 2017 at 8:35 am

Departamenti Amerikan i Financave, zyra për kontrollin e aseteve të jashtëm, e ka azhurnuar listën e sanksioneve për organizata dhe individë nga e gjithë bota. Në këtë listë janë përfshirë edhe disa zyrtarë dhe deputetë të Kuvendit të Kosovës. Lista e ashtuquajtur e zezë është freskuar sot, më 3 shkurt.Më shumë