Ish-kryetari i rinisë dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-këshilltari i Isa Mustafës, Armend Ibrahimi ka vendosur t’i bashkohet Partisë Demokratike të Kosovës.

Burimet e Gazetës Express kanë konfirmuar aderimin e Ibrahimit në PDK.

Armend Ibrahimi kishte braktisur pozitën e këshilltarit të kryeministrit Isa Mustafa për shkak të pakënaqësisë me udhëheqjen e vendit.

Loading...

Ai madje ishte edhe në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët e LDK’së në zgjedhjet e vitit 2014.

Loading...