Me shumë

Arsyeja përse qentë ju lëpijnë

Në rastin e qenve të shtëpisë, është më së shumti një shenjë afeksioni. Lëpirja çliron endorfina të cilat u japin qenve një ndienjë komforti dhe kënaqësie, njësoj si ndjesia që njerëzit marrin kur hanë thonjtë, pasi cliron stresin. Nëse doni ta ndaloni këtë, një mënyrë është ta shpërfllni veprimin.


 
Loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com