Sipas gazetës ‘Mundo Deportivos’ braziliani Neymar mund të kthehet te Barcelona.

Kji paso sipas gazetës ka pasur një takimi në Brazil mes përfaqësuesve të sulmuesit aktual të PSG-së me Andre Curyn që është vëzhgues i “blaugranave” për Amerikën e Jugut.

Loading...

Mësohet se palët kaun diskutuar për mundësinë e kthimit të Neymarit në ‘Camp Nou’.

Në këtë takim kanë qenë edhe Pini Zahavi, menaxheri izraelit që ishte kryesori në kalimin e sulmuesit nga Barcelona te PSG dhe Alvaro Costa, ndërmjetës mes lojtarit dhe firmës së njohur të veshjeve sportive, Nike.

Sipas Mundo Deportivos transferimi i Neymar te Barcelona nuk është një mision i pamundur.

Edhe PSG mund të detyrohet ta shesh lojtarin pas saksoneve të mundshme të UEFA-s ndaj klubit në lidhje me Fair Play-n Financiar.

Neymar ishte blerë për plot 222 milionë euro.

Loading...