Versioni sportiv i SUV-it të vogël të Hondës posedon motor benzinë ​​1.5-litër Turbo-mbushës nga Civic.

Oferta e modelit HR-V në Evropë për 2019-ën do të jetë më i pasur për versionin Sport. Modeli i ri ka një pamje sportive falë shtesave elegante të jashtme, të tilla si maska e përparme e zezë në krahasim me krom, e cila është përfshirë në standardin EN-V, dhe dritat e pasme të errët.

Loading...

Interier vjen me ngjyrë të kuqe të errët dhe ulëset kanë mbështetje më të mirë anësore sesa ato standarde, transmeton ksp. Ndërsa modeli i rregullt HR-V është në ngjyra të ndritshme, në versionin Sport ai gjithashtu është në ngjyrë të zezë.

Honda nuk ka bërë të ditur të gjitha të dhënat teknike dhe të performancës, por është i njohur se do të ketë motor benzinë 1.5-litër Turbo me kapacitet prej 180 kuajfuqi.

PrevNext
Prodhuesi japonez thotë se ka modifikuar si amortizatorët ashtu edhe karrocerinë e veturës për të përmirësuar karakteristikat e vozitjes.

Konsumatorëve do t’u ofrohet marshi manual me 6 shpejtësi, ndërsa ai automatik CVT do të jetë në dispozicion si opsion.

Çmimi i Honda HR-V Sport nuk dihet akoma dhe ky model do të jetë në dispozicion pranverën e ardhshme.


 
Loading...