Ky takim vije pas ftesës së Kancelarit austriak, Sebastian Kurz, për liderët e Ballkanit përendimor, transmeton lajmi.net.

Të ftuar janë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Malit të Zi, Dushko Markoviq, kryeministri i Kosovës, Ramush  Haradinaj  si dhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq.

Loading...

Takimi do të mbahet në Vjenë të Austrisë.

Loading...