ARTIKUJT E FUNDIT

Ermal Meta, Dua Lipa, Olen Çezari, Inva Mula, Kledi Kadiu, Genc Tukiçi, Reme Lahaj, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci, Erza Muqolli: një kast i yjeve shqiptarë për koncertin “Të Bashkuar në Muzikën dhe Kujtimin e Skënderbeut”, organizuar nga...
Pritjes i japin fund, imazhet e rrjedhura dhe disa detajeNë fillim të javës, ishte bërë e ditur se Scrambler i ri, do ta ketë emrin Gladiator.Megjithëse nuk ka pasur ndonjë konfirmim për këtë model të vitit 2020, një rrjedhje...
Presidenti francez, Emmanuel Macron sot kërkoi që Gjermania dhe Franca të bëjnë përpjekje më të mëdha si aleatë në përpjekjen për të udhëhequr një Evropë më të bashkuar, duke përfshirë edhe tejkalimin e skepticizmit në lidhje me çështje të...
Gjykata e Gjilanit nesër do të shpallë verdiktin ndaj ish-drejtorit të Prokurimit në Komunën e Gjilanit, Salih Kqikut, i cili po gjykohet për dy vepra penale: Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar dhe asgjësim apo fshehje e materialit arkivor.Sipas ...
Të shtunën kanë rënë reshjet e para të borës në Kosovë për këtë sezon por, përkundër kësaj, edhe pse të gjitha rrugët në vend janë të kalueshme, ka filluar rritja e aksidenteve në komunikacion.Ekspertët e komunikacionit thonë se mundësia...
Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike është mbajtur Testi Kualifikues për herë të tretë për kandidatët për prokurorë në kuadër të procesit të rekrutimit të 10 prokurorëve në prokuroritë themelore, me ç’rast morën pjesë 146 kandidatë. Testi Kualifikues është...
Mund të thuhet se Napoli është me pushime. Pauza e kombëtareve ka bërë që Carlo Ancelotti të mos ketë disa lojtarë në dispozicion, por nuk ka shkuar keq për ata që kanë qenë në shërbim të trajnerit.Në fakt, pas...
Sipas gazetës serbe ‘Blic’ kjo ditë është shënuar me një seri skandalesh dhe shkeljeve të shumta të organizatës ndërkombëtare të policisë për shkak të ‘provokimeve’ të delegacionit të Prishtinës.Ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq i cili kryeson delegacionin serb...
Zëvendëskryeministri i Serbisë, njëherësh edhe ministër i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq, gjatë ditës së sotme në Dubai është takuar me kreun e delegacionit kinez në Asamblenë e Përgjithshme të INTERPOL-it, Daki Duan.Siç raportojnë mediat serbe, në këtë takim...
Ka bazë juridike që Maqedonia të kërkojë ekstradim nga Hungaria të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, e ajo është Konventa evropiane për ekstradim, thonë nga Ministria e Drejtësisë. Kërkesa për ekstradim po përgatitet dhe po mblidhet dokumentacioni i nevojshëm dhe pritet në...