ersona të panjohur deri më tani, mbrëmë kanë sulmuar selinë e PDK’së në Skënderaj.

Fatmirësisht nga ky sulm me armë, nuk ka pasur të lënduar përveç dëmve materiale në zyren e PDK’së dhe lokaleve që ishin afër zyrës.

Loading...

Mendohet se sulmi është bërë pas paknaqësive me listat e PDK’së të cilat janë publikuar mbrëm pak para mesnatës.

Magazina.al, ka siguruar fotografi nga zyret e PDK’së në Skenderajt, të cilat shihen të rrethuara pasi policia janë duke hetuar vendin e ngjarjës.

Deri tani nuk raportohet për ndonjë të arrestuar./Magazina.al/

Loading...