Klubet kosovare kanë mësuar renditjen më të re në Evropë.

Loading...

Shtëpia më e madhe e futbollit, UEFA ka zbardhur listën e ekipeve më të mira për vitin 2018.

Real Madridi ka ruajtur pozitën e parë gjersa e pasojnë Bayern Munich dhe Barcelona.

Nga Superliga e Kosovës në futboll më së miri është renditur skuadra kampione e Dritës, e cila në saje të koeficientit 1500, zë vendin e 372.

Prishtina, e cila është fituese e Kupës së Kosovës, Prishtina që renditet e 402-ta me koeficient 1250.

Edhe ish-kampioni Trepça ’89 ka gjetur veten në këtë listë duke u renditur në vendin e 447 me koeficient 0.500.

Në top dhjetë klubet më të mira të kontinentit evropian janë edhe Juventus, PSG, Manchester City dhe Arsenal.

Loading...