Ermal Meta, Dua Lipa, Olen Çezari, Inva Mula, Kledi Kadiu, Genc Tukiçi, Reme Lahaj, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci, Erza Muqolli: një kast i yjeve shqiptarë për koncertin “Të Bashkuar në Muzikën dhe Kujtimin e Skënderbeut”, organizuar nga...
Pritjes i japin fund, imazhet e rrjedhura dhe disa detajeNë fillim të javës, ishte bërë e ditur se Scrambler i ri, do ta ketë emrin Gladiator.Megjithëse nuk ka pasur ndonjë konfirmim për këtë model të vitit 2020, një rrjedhje...
Presidenti francez, Emmanuel Macron sot kërkoi që Gjermania dhe Franca të bëjnë përpjekje më të mëdha si aleatë në përpjekjen për të udhëhequr një Evropë më të bashkuar, duke përfshirë edhe tejkalimin e skepticizmit në lidhje me çështje të...
Gjykata e Gjilanit nesër do të shpallë verdiktin ndaj ish-drejtorit të Prokurimit në Komunën e Gjilanit, Salih Kqikut, i cili po gjykohet për dy vepra penale: Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar dhe asgjësim apo fshehje e materialit arkivor.Sipas ...
Të shtunën kanë rënë reshjet e para të borës në Kosovë për këtë sezon por, përkundër kësaj, edhe pse të gjitha rrugët në vend janë të kalueshme, ka filluar rritja e aksidenteve në komunikacion.Ekspertët e komunikacionit thonë se mundësia...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com