Transferimi i Gianluigi Buffon te Paris Saint-Germain mund të jetë në rrezik, kjo pasi që UEFA und ta dënojë klubin francez me regjistrimin e lojtarëve për Ligën e Kampionëve. 

Portieri 40-vjeçar ka mbetur pa kontratë dhe është larguar nga Juventusi.

Loading...

Ai vazhdon të besojë që mund të luajë ende në nivele të larta.

Flitet se ka kontratë me PSG-në tash e një kohë, por sipas L’Équipe, raportet financiare mund ta ndërpres transferimin.

Gazeta beson se kampionët e Ligue 1 do ta marrin vendimin për FFP nga UEFA sot ose nesër (e enjte).

Kjo pasi klubi ka nënshkruar me lojtarë të mëdhenj si Neymar dhe Kylian Mbappe.

Një sanksion i mundshëm është ndalimi i regjistrimit të lojtarëve të rinj për sezonin 2018-19.

Kjo do të bënte që Buffon të mos ishte në gjendje të luajë në Ligën e Kampionëve. Kjo do ta bënte të pamundur marrëveshjen, pasi portieri do të luajë në këtë garë.


 
Loading...