Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka nisur me fitore turneun ndërkombëtar në Abu Dhabi.

Loading...

Gjakova, që garon në kategorinë deri 73 kilogramë, mposhti Mirzojamil Ramazonov nga Taxhikistani, në ndeshjen e vlefshme për rrethin e dytë.

Gjermani Wandtke është kundërshtari i ardhshëm i Gjakovës.

Në ditën e parë të këtij turneu, Kosova fitoi tri medalje, një të artë dhe dy të argjendta.

Loading...