Arsenali ka barazuar në udhëtim me rezultat 2-2 ndaj Crystal Palace në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të të Ligës Premier.

Skuadra e Unai Emayt është ndalur me barazim pas shtatë fitoreve radhazi në kampionatin anglez.

Loading...

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Luca Milivojevic (45′, 83′) për vendasit, ndërsa për Arsenalin shënuan Granit Xhaka (52′) dhe Pierre-Emerick Aubemayang (56′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi i vendasve, Aaron Wan-Bissaka, i cili u notua me 7.6, ndërsa nota më e ulët shkoi për portierin Wayne Wennessey që u notua me 5.5

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajtën edhe dyshja me prejardhje shqiptare, Xhaka dhe Shkodran Mustafi, të cilët patën paraqitje të mirë duke u notuar me 6.9, respektivisht 6.7.

Loading...