Sipas fotove të cilat ka siguruar Gazeta Insajderi shihet se si është trari nga betoni me peshë 130 tonë.

Si pasojë e kësaj kanë mbetur të lënduar gjashtë persona. Ndërsa më herët është raportuar se si një nga punëtorët e lënduar kishte mbetur mbi dy orë i varur në vinç, me një lartësi 45 metra.

Loading...

Gjashtë persona kanë mbetur të lënduar derisa ishin duke punuar në kantierin e ndërtimit të Autostradës “Arbën Xhaferi” në Han të Elezit.

Siç njofton policia deri te aksidenti ku mbetën të lënduar gjashtë punëtorë të “Bechtel & Enka” ka ardhur pasi është shkëputur një pjesë e vinçit.

“Është raportuar se në vendin e punimeve në autostradën Arbër Xhaferi, dyshohet se gjatë punës është shkëputur një pjesë e vinçit dhe si pasoj lëndime trupore kanë marr 6 persona të gjinisë mashkullore njëri prej tyre shtetas i Turqisë kurse të tjerët K/Shqiptar, të cilët kanë pranuar tretman mjekësor”, njofton Policia.

Në vendin e ngjarjes siç bën të ditur Policia kanë dalë të gjitha njësitë relevante të policisë, është njoftuar prokurori kujdestar i cili e ka cilësuar rastin si: Asgjësim, dëmtim, ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikim i sigurisë në vendin e punës.

Loading...