Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë tre këngëtaret me origjinë shqiptare, që kanë “pushtuar” tregun muzikor në botë.

25-vjeçarja me origjinë nga Kosova e cila quhet Amanda Ava Koçi, ka arritur që me këngët e saj të klasifikohet në krye të top-listave muzikore në Europë edhe më gjerë.

Loading...