Irina Filipova ka zbuluar recetën e cila, sipas saj, mund t’ju ndihmojë dukshëm në shërimin apo pengimin e angina pektorisit dhe në uljen e kolesterinës.

Onkologia dhe mjeke ruse, Irina Filipova, u rekomandon të gjithëve këtë ilaç i cili, siç thotë ajo, ka veprim të trefishtë.

Loading...

Përdoret për shërimin e sëmundjes së zemrës, përkatësisht angina pektoris, ul kolesterinën dhe vepron si mbrojtje kundër kancerit.

Nëse e konsumoni një kohë të gjatë, nuk do të keni rrezik nga sëmundjet onkologjike, thotë kjo mjeke.

Përbërësit: kërpudhat e freskëta ‘champignon’, lakra të freskëta, mjaltë natyral bliri.

Përgatitja: Merrni pesë kërpudha, duhet të jenë të freskëta, më së miri ata të vjela në 24 orët e fundit dhe të kenë plotësisht të mbyllur “kapelën”.

Lani para se t’i qitni ujë të vluar. Fshini me salveta dhe kulloni në mënyrë që të përftoni lëng të kthjellët.

Nga lakra e re e freskët shtrydhni lëngun. Një lugë të atij lëngu shtoni lëngut të kërpudhave, dhe pastaj pijes shtojani edhe një lugë mjaltë natyral bliri.

Do të përftoni sasinë e mjaftueshme për tri ditë.

Ilaçin ruajeni në kavanoz të mbyllur mirë në frigorifer.

Çdo mëngjes në lukth të thatë hani një të tretën e kësaj tretjeje gjë që është diç më pak se gjysmë luge.

Ilaçin nuk duhet t’ua jepni fëmijëve më të rinj se shtatë vjeç.

Loading...